آموزش و ساخت Google Analytics

گوگل آنالیتیکس چیست ؟

گوگل آنالیتیکس ( google analytics ) یکی از بهترین ابزار آمار گیری سایت می باشد، که به راحتی می توان آمار دقیقی از بازدید کاربران سایت را مشاهده کرد.

مزیت های استفاده از گوگل آنالیتیکس

دقت: آمار ارائه شده از گوگل آنالیز نسبت به ابزار های مشابه، بسیار دقیق تر می باشد و دلیل این امر می تواند استفاده از کوکی مرورگر ها باشد.
هزینه: شاید یکی از مهمترین ویژگی این ابزار رایگان بودن گوگل آنالیتیکس می یاشد.
همیشه در دسترس: گوگل از سرورهای متعددی در سرتاسر دنیا استفاده میکند و همین گستردگی باعت می شود که هیچ گاه سرویس های گوگل از دسترس خارج نشود و همیشه در دسترس باشد.
منحصر به فرد: از ویژگی های مهم این ابزار می توان به تفکیک آمار بازدید کاربران از کشورها و شهرهای مختلف، تفکیک بازدید از کامپیوترها و تبلت ها و گوشی های موبایل، و حتی تفکیک بازدید از شبکه های اجتماعی و ... می توان اشاره کرد.

ایجاد اکانت در گوگل آنالیتیکس

برای استفاده از این ابزار شما نیازمند ساخت یک اکانت جیمیل هستید، با ساختن ایمیل خود به آدرس عکس زیر رفته با وارد کردن آدرس جیمیل و پسورد جیمیل وارد این ابزار می شوید .

آموزش و ساخت Google Analytics


در مرحله بعد با صفحه زیر روبه رو می شوید. که با کلیک روی گزینه Sing Up سایت خود را اضافه کنید.

آموزش و ساخت Google Analytics


در مرحله بعد با دو بخش روبرو می شوید که برای وب سایت و اپلیکیشن موبایل می باشد، که با کلیک بر روی بخش وب سایت اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید.

آموزش و ساخت Google Analytics


با کلیک بر روی گزینه Get Tracking ID وارد صفحه دریافت کد آمار گیری می شوید، اسکریپت را کپی کرده و در قسمت head قالب وب سایت یا در پایین سایت قبل از بسته شدن تگ body سایت می گذاریم.

آموزش و ساخت Google Analytics


در سایت هایی که به صورت استاتیک می باشد، می بایست این کد را به صورت جداگانه در هر صفحه قرار دهید.
برای اینکه بتوانید آمار درستی از گوگل آنالیتیکس دریافت کنید، باید مدت زمانی در حدود 1 هفته از قرارگیری کد آمارگیری در سایت شما گذشته باشد.