اهمیت فیس بوک در بهینه سازی سایت

معرفی شبکه اجتماعی فیس بوک

فیس‌بوک (به انگلیسی: Facebook) یک سرویس شبکه اجتماعی است که در ۴ فوریه سال ۲۰۰۴ میلادی توسط مارک زاکربرگ و دوستانش ادواردو سورین، اندرو مک‌کالم، داستین موسکوویتز و کریس هیوز در دانشگاه هاروارد آمریکا به وجود آمد.
فیس بوک شبکه ای اجتماعی است که در کوتاه مدت، میلیونها نفر به سمت آن امدند. روزانه کاربران زیادی در فیس بوک صفحات مختلف آن را میبینند. از این جهت سرویس گوگل نیز توجه خاصی به شبکه اجتماعی فیس بوک دارد و سعی دارد ارتباطی بین خود و این شبکه محبوب برای رتبه دادن به سایت ها ایجاد کند.

تاثیر فیس بوک در سئو

سئو (بهینه سازی) سایت، یک دغدغه مهم برای هر طراحی سایت است تا در این رقابت اقیانوس قرمز سئو، بتواند رتبه سایت خود را افزایش داده و میزان بازدید از سایت را بالا ببرد. فعالیت های شبکه های اجتماعی، یک راه مطمئن برای معرفی بیشتر سایت و کسب و کار شما در میان تعداد بیشتری از کاربران است که بازدید سایت شما را بیشتر خواهد کرد.
سرویس گوگل همواره اعلام کرده اهمیت زیادی به شبکه های اجتماعی می دهد.به خصوص شبکه اجتماعی فیس بوک، این اهمیت فقط از بابت لینک گرفتن از صفحه فیس بوک نیست. بلکه فعالیت در این شبکه اجتماعی معتبر به نوعی به سرویس گوگل اعلام می کند که سایت ما به دنبال افزایش بازدید کننده است و با داشتن یک اکانت خوب و پرمحتوا در فیس بوک اعتمادش را به دست می آوریم.
علاوه بر این ارزش لینک های فیس بوک با وجود nofollow بودن باز هم از دیگر لینک های nofollow بیشتر بوده و قطعا روی رتبه سایت در گوگل تاثیر خواهد گذاشت.

آیتم های مهم گوگل برای امتیازدهی به سایت براساس فعالیت در فیس بوک

- محتواهایی که در شبکه اجتماعی فیس بوک قرار می گیرد باید قابل اشتراک گذاری باشد.
- هرچقدر اشتراک مطالب و بحث و گفت و گو در مورد مطلب با کاربران بیشتر باشد، به این معنا است که کاربر به خوبی مطالب شما را درک کرده است.
رعایت این موارد، در نتیجه موفقیت شما را نشان می دهد. سرویس گوگل این موفقیت را معیاری برای رنکینگ سایت شما قرار می دهد.
جالب است بدانید طبق آمار به طور میانگین بیش از 65 درصد بازدید سایت های معتبر با رنکینگ بالا از فیس بوک بوده است، نه از جستجوی مستقیم سایت.
در فیس بوک راویان نسل نو ما را دنبال کنید.

اهمیت فیس بوک در بهینه سازی سایت