ساخت و اهمیت نقشه سایت

نقشه سایت (sitemap.xml) چیست؟

نقشه سایت Sitemap یک فایل متنی می باشد که با پسوند XML ذخیره می شود و در آن فایل، آدرس صفحات سایت قرار می گیرد. داشتن نقشه سایت برای هر سایتی الزامی می باشد و این فایل جزو مهمترین فاکتورهای اصلی سئو هر سایتی می باشد که از طرف گوگل اعلام شده است. همچنین نقشه سایت (سایت مپ) شما می تواند اطلاعات متا هر آدرس از سایت مانند آخرین بروزرسانی، میزان اهمیت و نحوه ارتباط آن با صفحات دیگر را نیز شامل شود.

نقشه سایت چه تاثیر مثبتی در سئو سایت دارد؟

با ساختن فایل sitemap.xml برای سایت خود، به موتورهای جستجو اعلام می کنید که چه مطالبی در سایت وجود دارد و دارای چه آدرس هایی می باشند. با ایجاد نقشه سایت ربات های موتورهای جستجو مانند گوگل سریع تر از تغییرات سایت شما آگاه می شوند، که چه مطالب جدیدی در سایت شما منتشر شده و یا چه مطالبی تغییر کرده اند. با ایجاد این فایل ربات ها زودتر از تغییرات وب سایت آگاه می شوند و در سریع ایندکس شدن مطالب در نتایج موتورهای جستجو و همچنین سئو سایت کمک بسیاری می کند.
به طور کلی هیچ تضمینی وجود ندارد که با ساخت نقشه سایت صفحات شما بهتر ایندکس شوند، ولی با داشتن نقشه سایت شانس بیشتری خواهید داشت.

ساخت و اهمیت نقشه سایتنکات مهم نقشه سایت

- فایل نقشه سایت (sitemap.xml) باید روی هاست و پوشه اصلی فایل‌ها قرار گیرد.
- تمام آدرس‌ها در نقشه سایت باید مربوط به یک دامنه باشند.
- حداکثر طول مجاز برای یک آدرس 2048 کاراکتر است.

ساخت نقشه سایت (sitemap.xml)

بعد از طراحی و ساخت همه آدرس های سایت خود می توانید وارد سایت www.xml-sitemaps.com شده و با وارد کردن آدرس دامنه سایت خود فایل sitemap.xml سایت خود را دانلود کرده و در پوشه هاست سایت خود آپلود نمایید.