بخش اول : پاندا گوگل - پنگوئن گوگل

باغ وحش گوگل ( الگوریتم های مهم گوگل ) چیست؟

موتور جستجوگر گوگل به عنوان یکی از اولین و بزرگ ترین موتور جستجوگر اینترنتی که بیش از ۷۰ ٪ از سهم بازار جستجوی اینترنتی جهان را به خود اختصاص داده است، در طول زمان برای بهبود کیفیت نتایج نمایش داده شده در صفحه نتایج جستجوی خود، اقدام به بروز رسانی الگوریتم های رتبه بندی اش کرده است.
به طور کلی موتو جستجوگر گوگل از ۲۰۰ آیتم برای رتبه بندی سایت ها استفاده کرده و هر ساله حدود ۵۰۰-۶۰۰ بار الگوریتم های رتبه بندی خود را بروز رسانی می کند، تا تجربه کاربری بهتری به جستجوگران اینترنتی ارائه دهد. بعضی از الگوریتم های رتبه بندی گوگل از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و موتور جستجوگر گوگل خبر بروز رسانی آن ها را به طور رسمی منتشر می کند. در ادامه در مورد مهم ترین الگوریتم های گوگل و نحوه تاثیر آن ها بر سئو سایت توضیحاتی خواهیم داد.

الگوریتم رتبه بندی پاندا گوگل

الگوریتم رتبه بندی پاندا اولین بار در سال ۲۰۱۱ میلادی مورد استفاده گوگل قرار گرفت. نام این الگوریتم از روی نام خانوادگی یکی از مهندسین گوگل (Navneet Panda) که نقش مهمی در ایجاد این الگوریتم داشت، نام گذاری شد. این الگوریتم به منظور جلوگیری از رسیدن سایت هایی با محتوای ضعیف به صدر نتایج جستجو، توسط گوگل طراحی و اجرا شد. اگر سایتی مورد جریمه الگوریتم پاندا گوگل قرار بگیرد، باید محتوای خود را بروز رسانی کرده یا آن صفحه خاص از سایتش را به طور کلی حذف نماید، تا دوباره بتواند در صفحه نتایج گوگل قرار گیرد.
الگوریتم پاندا گوگل با محتوای کپی شده شدیدا مقابله می کند. یکی دیگر از موارد تمرکز این الگوریتم، توجه به درصد محتوا (متن) در مقابل تبلیغات در یک صفحه خاص از سایت است. هرچقدر که میزان تبلیغات یک سایت زیادتر باشد، احتمال جریمه گوگل نیز افزایش می یابد.

الگوریتم رتبه بندی پنگوئن گوگل

الگوریتم رتبه بندی پنگوئن در سال ۲۰۱۲ میلادی مورد استفاده گوگل قرار گرفت. نام این الگوریتم از روی یکی از شخصیت های داستانی کتاب کمیک بتمن انتخاب شد. تمرکز این الگوریتم جلوگیری از نمایش اسپم در صفحه نتایج جستجوی گوگل است. همچنین این الگوریتم از رسیدن سایت هایی که به طور انبوه و غیر طبیعی لینک سازی کرده اند، به صدر نتایج جستجو، جلوگیری می کند.
سایت هایی که مورد جریمه الگوریتم رتبه بندی پنگوئن گوگل قرار می گیرند، باید تا می توانند لینک های ورودی به سایت خود را که از سایر سایت ها با روش های مختلف ایجاد کرده اند، حذف نمایند. در لینک سازی حتما باید مرتبط بودن (محتوایی) سایت های لینک دهنده به سایت تان را مورد بررسی قرار داده و از سایت های معتبر برای لینک سازی استفاده کنید.

باغ وحش گوگل : بخش دوم

باغ وحش گوگل (پاندا گوگل - پنگوئن گوگل)